logo nove 

ikona blizsi podminky png

ikona povolenky png

ikona zaber png

Bližší podmínky

Povolenky

Záběr 2022

ikona brigady png

ikona zavody

ikona prihlaska png

Brigády

Závody

Přihláška

úno 13 2014

Mladí rybaříci chytali pstruhy

Brzy ráno v sobotu 8. února se na seřadišti za kostelem sešlo dvacet dětí a s nimi v doprovodu rodiče, babičky, dědové a vedoucí kroužku. Po příjezdu k vodě byla přítomným účastníkům vysvětlena pravidla lovu a šlo se na chytačku. Předem jsme nahlásili hojnou účast a majitel se na naší výpravu dobře připravil.

Do sítí ohraničeného čtvrt hektarového sektoru nasadil 5 q pstruha duhového. Dvě vysuté lávky umožňují pohodlný lov jak z dírek (pokud není dostatečně silný led), tak také z volné hladiny. Ryby se nenechaly dlouho přemlouvat a hned z rána přicházel jeden záběr za druhým. V mladých rybařících a v jejich doprovodu se probudila rybářská vášeň a na břehu se vytvářely slušné výřady ulovených ryb.

Tento lov nebyl v žádném případě jen o úlovku, ale hlavně o technice zdolávání a vodění ryby udicí. O poznání kontaktu ryby s nástrahou a tím také o spoustě zdařilých i promarněných záběrech. Celé dopoledne bylo pod mrakem s teplotou něco nad nulou. Hlavně že nepršelo a všichni si to užívali.

Vydařený výlet jsme spojili s návštěvou nedalekých Loštic a nákupem sýrových pochutin v podnikové prodejně firmy vyrábějící známé tvarůžky. Na zpáteční cestě jsme zastavili na benzínové pumpě, kde proběhl vyžádaný klasický luleč spojený s nákupem zmrzliny pro všechny děti.

Chtěl bych touto cestou velmi poděkovat městu Slavkov u Brna, které finančně podporuje neziskové organizace v činnostech spojených s mládeží a závěrem také rodičům zúčastněných dětí za to, že si na své ratolesti udělali čas.

Za MRS, o.s. MO Slavkov u Brna Petr Zvonek

Bohatou fotogalerii z lovu pstruhů najdete zde.

 

Aktuality

4.3. 2022 - Dětský kroužek - Lov na dírkách 2022 - reportáž

23.2. 2022 - Memoriál Františka Capity - reportáž

30.12. 2021 - PF 2022, PF_2022